تنبیه شدید هرگز توصیه نمی شود زیرا تنبیه ها ممکن است رفتار منفی یا ناخواسته کودک را برای کوتاه مدت محدود کند اما بر کودک نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین، آکادمی اطفال آمریکا به جای تنبیه های فیزیکی یا کلامی، استفاده از روش های انضباطی را برای آموزش درست یا نادرست به آنها پیشنهاد می کند.

نکاتی که قبل از تنبیه فرزندانتان باید به خاطر بسپارید

قبل از تنبیه فرزندتان، باید در مورد مسائل مهم با او صحبت کنید. آنها را به شیوه ای مودبانه و قابل فهم برای آنها درک کنید. برای آنها توضیح دهید که چرا اطاعت از دستورالعمل ها مهم است و عواقب نافرمانی چه می تواند باشد.

همچنین، قبل از اجرای مجازات، به آنها بفهمانید که چه چیزی و چرا آن را دریافت می کنند، تا بفهمند که اعمال عواقب دارد و رفتار نادرست مجازات خواهد شد.

1. برای آنها مثال بگذارید

کودکان بهترین کپی‌کننده‌ها هستند. آنها کارهایی را که می بینند شما انجام می دهید انجام می دهند و دنبال می کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید آنها بهترین نسخه از خودشان را داشته باشند، باید درست در مقابل آنها در حالی که رشد می‌کنند، رفتار کنید.

2. درک بیشتری داشته باشید

به فرزندتان این فرصت را بدهید تا خودش توضیح دهد که چرا کاری را انجام داده است. با ذهنی باز به آنها گوش دهید. از آنجایی که آنها خیلی جوان هستند و هنوز احساسات خود مانند خشم و حسادت را درک می کنند، نسبت به آنها همدلی و درک بیشتری داشته باشید و سپس رفتار منفی آنها را که باعث تنبیه شده است تجزیه و تحلیل کنید.

هنگامی که جنبه عقل آنها را درک کردید، در صورت نیاز می توانید قوانین و مجازات ها را تنظیم کنید.

3. مرزها را تعیین کنید

از همان ابتدا، وقتی فرزندتان شروع به درک مسائل کرد، به او اجازه دهید قوانین کلی خانه را بداند و بداند چه چیزی خوب است و نه. با تعیین حد و مرز، نظم و انضباط را در کودک تضمین می کنید.

4. رفتار و پیامدهای آن را درک کنند

تنبیه کودکان بدون اینکه بدانند به خاطر چه چیزی تنبیه شده اند موثر نخواهد بود. از این رو، هنگامی که آنها را تنبیه می کنید، راه های خلاقانه ای ابداع کنید تا به آنها کمک کنید مجازات را با رفتار نادرست خود مرتبط کنند و مسئولیت اعمال خود را بیاموزند.

5. عشق و محبت خود را به آنها نشان دهید

بچه ها نمی فهمند که تنبیه هایی که والدینشان به آنها می دهند برای رفاه خودشان است. عشق و محبت را از تنبیه جدا می کنند و آن را به گونه ای غیر الهام بخش می بینند.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به آنها بفهمانید که چرا مجازات خاصی دریافت می کنند. وقتی تنبیه تمام شد، عشق و علاقه خود را نسبت به آنها نشان دهید تا از نظر عاطفی از شما جدا نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...