آموزش لباس پوشدن به کودکان علاوه بر این که حس مسئولیت پذیری و مهارتت های فردی کودک را تقویت می‌کند. باعث می شود مهارت های حرکتی کوچک در کودکان رشد پیدا کند. همچنین مهارت های حرکتی بزرگ تر مانند: ایستادن روی یک پا را می آموزد. همچنین کودک می آموزد در شرایط آب و هوایی مختلف یا مهمانی ها چه نوع لباس هایی بپوشد. مهارت هایی مانند: آموزش رنگ و اندازه در کودکان تقویت می شود و رشد این مهارت ها سبب رشد خلاقیت در کودکان خواهد شد.

کودک پس از 2 الی 3 سالگی باید بتواند لباس های خود را دربیاورند و لباس هایی که پوشش آن ها راحت تر است مانند: جوراب و کلاه را کم‌کم یاد بگیرد. در 3 سالگی انتظار می رود پوشیدنی هایی مانند: شورت و شلوارک را یاد بگیرد. در 5 سالگی نیز لباس هایی مانند شلوار، پیرهن آستین بلند، پلیور، لباس های دکمه ای و زیپ دار را بپوشند.

پیش از شروع آموزش باید موارد زیر رعایت شود تا مراحل آموزش برای خود و فرزندتان ساده تر شود.

1. شروع آموزش با درآوردن لباس:

پیش نیاز یادگیری پوشیدن لباس، یادگیری مهارت درآوردن لباس است به این دلیل که درآوردن هر لباسی راحت تر پوشیدن آن است. برای این کار از کودک بخواهید: جوراب، کفش، پیراهن، زیپ، شلوار و شورتش را در حالت نشسته خودش در بیاورد.

2. با لباس های راحت شروع کنید:

برای شروع میتوانید پوشیدن یک جوراب، کلاه یا شلوارک را آموزش دهید.

3. تمرین و تکرار:

همانطور که میدانید یادگیری هر مهارتی نیازمند تمرینات مکرر است و حتی در یک روز ممکن است این مهارت را یاد نگیرد.

4. کودک را حتما تشویق کنید:

تشویق کودکان باعث ایجاد حس اعتماد به نفس در کودکان می شود و با تشویق کودک و ایجاد انگیزه در بچه ها روند آموزش را نیز برای خودتان آسان تر می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...