اهمیت بازی با نوزاد بسیار بیشتر از چیزی است که اکثر والدین فکر می‌کنند؛

بازی با نوزاد به شما و او کمک می‌کند تا یکدیگر را بهتر بشناسید. هنگامی‌که با کودک خود بازی می‌کنید، کودک شما یاد می‌گیرد که به شما اعتماد کند و به شما وابسته باشد و پیوند بین شما و او عمیق‌تر می‌شود. این کار همچنین به نوزاد شما کمک می‌کند تا احساس دوست داشتن و امنیت کند.

بازی به تکامل مغز کودک شما کمک می‌کند به‌خصوص اگر از بازی‌های هوشی برای نوزادان استفاده کنید. این امر به این دلیل است که تجربه بازی‌های جدید به برقراری اتصال در بخش‌هایی از مغز کودک و رشد بهتر آن کمک می‌کند. بازی کردن همچنین روند تکامل عمومی بدن نوزاد را بهبود می‌بخشد و روند یادگیری او را تسریع می‌کند.

 از طریق بازی کردن کودک شما درباره دنیای اطراف خود و اینکه چگونه می‌تواند با آن ارتباط برقرار کند، بیشتر می‌آموزد.

بازی با نوزاد به او کمک می‌کند تا صحبت کند و کلمات را یاد بگیرد. ممکن است همیشه وقت نداشته باشید که همه کارهای خود را متوقف کنید و با کودکتان بازی کنید، اما می‌توانید حتی در حین پختن شام، اتو کردن لباس‌ها یا خرید کردن هم با نوزاد خود در مورد اتفاقات روزمره گپ بزنید. بله درست شنیدید، صحبت کردن هم می‌تواند یکی از بازی‌های دوران نوزادی باشد.

بازی با نوزاد می‌تواند چیزهای زیادی را در مورد شخصیت کودکتان به شما نشان دهد. اینکه او یک شخصیت خشن دارد یا آرام، ساده است یا باهوش، اینکه چه چیزهایی را دوست دارد و از چه چیزهایی خوشش نمی‌آید و خیلی موارد دیگر را می‌توانید از طریق بازی کردن با نوزادتان بفهمید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...