سبک زندگی بی تحرک امروزه خانواده های کودکان را بدون هیچ تلاشی برای سوزاندن انرژی یا انجام هر نوع ورزش بدنی آزار می دهد. بچه ها به مدرسه می روند، به خانه باز می گردند، غذا می خورند و ساعت ها با هم روی مبل می نشینند و ابزاری مانند گوشی در دست دارند و از حرکت امتناع می ورزند.

فعالیت‌ها و بازی‌های ورزشی برای کودکان منبعی برای رشد مهارت‌های فراگیر مورد نیاز برای حمایت از آنها در طول زندگی است. امروزه نیاز فزاینده‌ای برای کودکان وجود دارد که در فعالیت‌های بدنی شرکت کنند تا با تأثیرات فناوری که در زندگی آن‌ها نفوذ کرده و پیامدهای فاجعه‌باری دارد مقابله کنند. نگاهی به برترین بازی‌های ورزشی در فضای باز برای بچه‌ها بیندازید تا پتانسیل خود را به حداکثر برسانید و به آنها کمک کنید سبک زندگی سالمی داشته باشند.

1. فوتبال

فوتبال برای همیشه یکی از بهترین ورزش‌ها برای کودکان در نظر گرفته شده است. ورزشی که می‌توان آن را از چهار سالگی به بچه‌ها آموزش داد، با آموزش چند کودک برای قهرمانی، به سرعت محبوبیت پیدا می‌کند. ستارگان فوتبال جهان نیز هجوم آدرنالین مرتبط با این ورزش ایجاد کرده اند.

این بازی کار تیمی، انصاف، نظم و انضباط را تسهیل می کند و دارای مزایای فیزیکی زیادی است. باعث تقویت عضلات، انعطاف پذیری، هماهنگی، کنترل وزن و استقامت قلبی عروقی می شود. شعبده بازی با توپ باعث بهبود مهارت پا، به دست آوردن تعادل و بهبود پایداری قلب و عروق می شود.

2. شنا کردن

یک ورزش عالی برای مقابله با ترس از ارتفاع و آب و همچنین ورزشی که با یک بار آموختن، هرگز فراموش نخواهد شد. این کمک می کند تا توانایی کودک خود را به صورت تکی و بدون رقابت با کسی توسعه دهید. پیشنهاد میکنیم به مقاله فواید شنا برای کودکان و پیشگیری از خطرات احتمالی آن بیشتر بدانید…

شنا با آموزش کنترل تنفس در آب، قدرت ریه را بهبود می بخشد و همچنین با تمرین سبک های مختلف سکته، قدرت عضلانی را بهبود می بخشد.

3. دوچرخه سواری

همه بچه ها دوست دارند دوچرخه داشته باشند. چرا آن را به ورزشی تبدیل نکنیم که حس آزادی، استقلال و غرور را القا کند. با انواع مختلف دوچرخه های موجود، اکنون می توانید با کودک خود در اشکال مختلف فعالیت های دوچرخه سواری شرکت کنید.

اولین چیزی که کودک از دوچرخه سواری می آموزد ایمنی جاده و استقامت است. از نظر اجتماعی آنها صبر، انضباط و عزت نفس را می آموزند. با این حال، فواید فیزیکی بیشتر از مزایای اجتماعی است. دوچرخه سواری باعث بهبود قدرت پاها، هماهنگی رفلکس ها، بهبود تعادل، کنترل وزن و تقویت عملکردهای قلبی عروقی می شود.

4. اسکیت درون خطی

اگرچه اسکیت کمی گران است، اما امروزه محبوبیت اسکیت در بین بچه ها رو به افزایش است و چندین متخصص وجود دارند که این ورزش را به شیوه ای ساختاریافته آموزش می دهند. این یک فعالیت عالی برای کودکان است که در آن شرکت کنند.

اسکیت صبر را توسعه می دهد و هماهنگی رفلکس ها را تشویق می کند. بدن چابکی ایجاد می کند، قدرت عضلانی را افزایش می دهد، آمادگی قلبی عروقی را بهبود می بخشد و به تعادل بدن کمک می کند.

5. بسکتبال

فقط با یک توپ و حلقه، بازی یک راه عالی برای تشویق بچه ها به فعالیت بدنی است. این ورزش یک راه عالی برای درگیر کردن بچه های خجالتی برای بازی با یک تیم است، این ورزش فواید زیادی دارد.

بچه ها یاد می گیرند که بدن خود را از طریق دفاع و حمله کنترل کنند. پاس‌های سریع باعث بهبود تفکر و رفلکس می‌شود و دریبل زدن توپ هماهنگی چشم و پا را تشویق می‌کند. دویدن دور با توپ قدرت عضلانی را بهبود می بخشد و چابکی را توسعه می دهد.

6. دویدن

دویدن باعث تمرکز، تمرکز، استقامت، بهبود قدرت عضلانی و همچنین تناسب اندام قلبی عروقی می شود. جلسات تمرینی منظم باعث ایجاد ایمنی و تقویت قدرت ریه در کودکان می شود و در نتیجه خطر سرماخوردگی و آنفولانزای معمولی را کاهش می دهد.

7. پیاده روی

پیاده روی ممکن است شبیه یک ورزش به نظر نرسد، اما به عنوان یکی از بهترین فعالیت های بدنی که بچه ها را می توان تشویق به انجام آن کرد، گواهی شده است. کشورهای غربی در صورت پیاده روی به بچه ها به مدرسه پاداش می دهند، زیرا مزایای زیادی دارد.

اگر با فرزندتان راه بروید، پیوند خانوادگی را افزایش می‌دهد. پیاده روی در فضاهای باز به پیوند با محیط کمک می کند و پیاده روی فیزیکی به تقویت پاها، کنترل وزن و تعادل بدن کمک می کند.

8. ژیمناستیک

این ورزش محبوب المپیک است که امروزه به سرعت در بین بچه ها محبوبیت پیدا می کند. کارشناسان آموزش دیده با تجهیزات مناسب به بچه ها آموزش می دهند و استعداد را در بچه ها پرورش می دهند.

اولین و مهمترین فایده ژیمناستیک تعادل و انعطاف پذیری است. این ورزش به کودک کمک می‌کند تا حد امکان انعطاف‌پذیر باشد، زیرا از او می‌خواهد که چابک و زیرک باشد. از نظر اجتماعی کودک را تشویق می کند که قوی و نترس باشد.

9. تنیس

ورزش مستلزم آن است که بازیکن زیرک و متفکر سریع باشد. این بچه ها را تشویق می کند تا حرکات خود را استراتژی کنند، تکنیک های مناسب را بیاموزند، قدرت بازو و دقت را توسعه دهند. همچنین به تقویت قدرت عضلانی و بهبود تناسب قلبی عروقی کمک می کند.

10. تشویق کردن

ایده آل برای کودکانی که عموماً علاقه ای به ورزش ندارند، می تواند راهی عالی برای ترغیب آنها به اعمال انرژی و یادگیری مهارت های اجتماعی باشد.

یک ورزش سرحال، نیاز به نگرش مثبت و مشتاقانه دارد. تشویق برای پرورش کار گروهی عالی است، همچنین به توسعه انعطاف پذیری، چابکی و حس طبیعی ریتم کمک می کند. حرکت مداوم بدن به کنترل وزن و بهبود تعادل کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...