رشته فرنگی نوعی پاستا است که با خمیر درست می شود. نودل های خانگی در بسیاری از نقاط جهان به عنوان یک غذای اصلی مصرف می شود و مصرف آن بی خطر است زیرا مواد شیمیایی و نگهدارنده ندارد. اما آنهایی که در بازار به دست می آورید، از جمله نودل های فوری، دارای مواد شیمیایی و نگهدارنده هایی هستند که آن را انتخاب خوبی برای کودکان نمی دانند. هر نوع رشته فرنگی، چه خانگی و چه خریداری شده در بازار، برای نوزادان بی خطر نیست زیرا آنها در آن خفه می شوند. برای بچه‌های بزرگ‌تر، ممکن است بخواهید به گزینه‌های سالم‌تر پایبند باشید و از نودل‌های فوری اجتناب کنید. بیایید نگاهی بیاندازیم به این که چرا نودل/نودل فوری برای کودک شما ناامن است.

1. نودل های فوری که عمدتاً از مایدا ساخته می شوند، برای بسته بندی پردازش می شوند و فاقد ارزش غذایی بسیار پایین هستند. چنین مواد غذایی به عنوان مواد مصرفی کالری خالی نیز نامیده می شوند.

2. نودل ها را بخارپز می کنند و سپس در روغن سرخ می کنند تا عمر مفید آن افزایش یابد. این باعث می‌شود که چربی‌های ترانس حاصل از روغن به بخشی از نودل تبدیل شود و منجر به افزایش وزن در کودک شما شود.

3. نودل ها باید جذاب به نظر برسند و این با پوشاندن لایه ای از موم در فرآیند تولید به دست می آید. موم برای کودکان بسیار مضر است و به کبد آسیب می رساند.

4. رشته فرنگی نمی تواند خشک باشد و باید رطوبت داخلی خود را حفظ کند. این با افزودن پروپیلن گلیکول به آنها حاصل می شود. کودکان در معرض خطر بیشتری با استفاده از این ماده شیمیایی هستند زیرا با تجمع در آنها باعث آسیب طولانی مدت به قلب، کبد و کلیه ها می شود.

5. رشته فرنگی در حال حاضر حاوی مقادیر زیادی نمک برای نگهداری طولانی مدت است. سدیم، عنصر موجود در نمک نیز مستقیماً بر اندام های حیاتی تأثیر می گذارد و در صورت مصرف بیش از حد می تواند باعث آسیب شود.

6. جدای از دلایل ذکر شده، مواد شیمیایی مختلفی مانند نرم کننده ها و دیوکسین در مواد بسته بندی نودل وجود دارد. این مواد شیمیایی سرطان زا هستند و ممکن است حتی پس از پختن آن در نودل باقی بمانند. ممکن است تصور شود که مقدار مصرف آنها زیاد نیست یا در حین پخت و پز مراقبت می کنند، اما برخی از عواملی که می توانند باعث سرطان شوند، ریسک ارزشی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...