صبحانه، مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در طول روز است و نادیده گرفتن آن می‌تواند باعث مشکلات گوارشی، افزایش وزن و عدم تمرکز کافی در اینده کودکان شود. بی اشتهایی صبحگاهی کودکان دلایل متفاوتی دارد. در اینجا فقط چند دلیل برای اینکه بچه ها ممکن است از صبحانه خود بگذرند را بیان میکنیم:

1. کودک شما یک فرد اهل صبحانه نیست

بعضی از مردم به طور طبیعی اوایل روز گرسنه نیستند. آنها قبل از غذا خوردن به یک یا دو ساعت زمان نیاز دارند. اگر کودک شما اینگونه باشد، تلاش برای صرف صبحانه ای سالم با او می تواند یک مبارزه در طول عمر شما باشد.

2. کودک شما خواب کافی نداشته است

خوردن به ندرت یک اولویت بزرگ برای بچه هایی است که در هر لحظه از روز با یک میلیون چیز دیگر مشغول هستند. اما اگر یک کودک صبح احساس خستگی کند، خوردن غذا ممکن است کاملا فراموش شود و کودک شما ان را انجام ندهد. گاهی بچه‌ها به علت دیر خوابیدن در هنگام شب، خستگی و یا خواب‌آلودگی، اشتهایی به خوردن صبحانه از خود نشان نمی‌دهند؛ بهتر است به جای اصرار و پافشاری، چند دقیقه‌ای قبل از دادن غذا، بچه را به غذا خوردن فرا خوانده و با شستن دست و روی او و برطرف کردن خستگی‌اش، اقدام به غذا دادن کنید.

3. شام خوردن در اخر شب

در کشورهایی که غذای شب دیر صرف میشود،شام خوردن در این زمان امری بسیار عادی است و صبحانه یک امر بسیار کوچک است.

4. عجله کردن صبح به استرس می افزاید

هرچه بیشتر از بچه ها بخواهیم عجله بکنند، آنها کند تر به نظر می آیند. همین امر می تواند درباره خوردن صبحانه اتفاق بیافتد. اگر بچه ها عجله دارند و فشار می آورند، ممکن است با خوردن کمتر و کندتر، مقاومت خود را نشان بدهند.

5. سبک نادرست زندگی

یکی از علل شایع بی اشتهایی کودکان در وعده صبحانه ، سبک نادرست زندگی خانواده های امروزی است.یعنی زمان بندی بد برای خوابیدن در شب و بیدارشدن انها باعث میشود کودک، صبحانه نخورد و روز خود را با وعده دوم غدایی در روز شروع کند.

یکی از راه های جلوگیری از بی اشتهایی صبحگاهی کودکان، تزئین صبحانه کودک است. اما صبحانه تنها یکی از 4 تا 6 فرصت غذائی است که کودک شما روزانه باید داشته باشد. سعی کنید وعده های صبحانه کودک را خلاقانه تزئین کنید تا انها را مشتاق به وعده صبحانه کنید. دقت کنید که کودکتان چه چیزی دوست دارد که برای صبحانه بخورد بدین ترتیب میتوان انها را برای هر وعده صبحانه تشویق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...