مزایای سرو تخم مرغ برای کودکان بسیار زیاد است که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

1. پروتئین بدن را تامین می کنند:

پروتئین به ایجاد سلول و همچنین تفریح ​​کمک می کند و همچنین انرژی مورد نیاز کودکان را برای فعالیت های روزمره خود تامین می کند.

2.آنها منبع خوبی از آهن هستند:

 آهن برای حفظ سلول های خونی سالم، تقویت رشد کودک و تامین اکسیژن به هر قسمت از بدن مورد نیاز است. تخم مرغ می تواند به رفع نیاز کودک به آهن کمک کند.

3.خوردن تخم مرغ می تواند به رشد مغز کودک کمک کند:

 تخم مرغ حاوی کولین است که به رشد مغز کودکان کمک می کند. کولین به تقویت فرآیند یادگیری و حافظه کمک می کند، که بخشی ضروری از رشد کودک است.

4. آنها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند:

تخم مرغ حاوی سلنیوم و روی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کودک کمک می کند. سلنیوم رادیکال های آزاد ایجاد می کند که به از بین بردن باکتری های مضر کمک می کند و روی به حفظ سلول های خوب که با میکروارگانیسم ها مبارزه می کنند کمک می کند.

5. منبع عالی ویتامین:

 تخم مرغ حاوی انواع ویتامین ها مانند ویتامین A، D، K، E و همچنین ویتامین B-6 و B-12 است. تخم مرغ همچنین حاوی فولات، ریبوفلاوین و نیاسین است. همه این ویتامین ها به یک شکل به رشد کودک کمک می کنند. مانند ویتامین D برای استحکام استخوان ها مفید است. ویتامین A برای چشم، ویتامین B-6 برای تقویت رشد مغز و B12 برای کاهش شدید کم خونی شناخته شده است.

6. آنها منبع غنی چربی هستند:

 تخم مرغ حاوی تعادل مناسبی از چربی های اشباع و غیراشباع است که به نوبه خود آن را به یک ماده غذایی عالی برای کودکان تبدیل می کند. تخم مرغ را می توان بدون خطر چاقی در اختیار بچه ها قرار داد، اما سعی کنید به جای تخم مرغ سرخ شده، تخم مرغ آب پز سرو کنید.

7. به راحتی هضم می شوند:

از آنجایی که تخم مرغ حاوی تعادل مناسب چربی است، به هضم بهتر در بچه ها کمک می کند. هضم بهتر در کودکان مهم است زیرا سیستم آنها هنوز در مرحله رشد است.

8. تقویت سلامت چشم:

 تخم مرغ حاوی لوتئین و زآگزانتین است که به بهبود بینایی کمک می کند و همچنین به محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر UV کمک می کند.

می توانید روزانه 1 تا 2 تخم مرغ را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید اما نه بیشتر. خوردن بیش از حد تخم مرغ ممکن است منجر به سوء هاضمه در کودکان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...