در اینجا برخی از فواید تغذیه پرتقال به نوزادان آورده شده است.

1. تغذیه ای عالی برای کودکان

پرتقال پر از مواد مغذی زیادی از جمله مواد معدنی و ویتامین های مختلف است. برای نوزادان و کودکان، اینها در سالهای اولیه رشد آنها بسیار ضروری و حیاتی هستند. اگر برخی از نوزادان مشکلاتی در رشد فیزیکی خود دارند، آب پرتقال می تواند مکمل تغذیه آنها باشد.

2. مقابله با سوء هاضمه

تقریباً همه نوزادان و کودکان اغلب با سوء هاضمه مواجه می شوند. این در درجه اول به این دلیل است که سیستم گوارش آنها به تدریج شروع به تقویت قدرت می کند. ترکیبات پرتقال از این جهت مفید هستند زیرا فرآیند هضم را تحریک می کنند.

3. کاهش یبوست

رژیم غذایی کودک شما در مراحل اولیه رشد فاقد فیبر است. فیبر برای حرکت خوب روده ضروری است. دادن میوه به کودک شما می تواند در این زمینه کمک کند. دادن آب پرتقال برای درمان یبوست کودک ایده خوبی است زیرا پرتقال حاوی مقدار بسیار مناسبی فیبر است.

4. استخوان های قوی

با توجه به مقدار غنی مواد معدنی و نمک موجود در پرتقال، مکمل های بسیار خوبی برای عناصری مانند کلسیم و فسفات هستند. با مصرف منظم، آنها می توانند از اختلالاتی مانند راشیتیسم که منجر به ضعیف شدن استخوان ها و نرم شدن مفاصل می شود، جلوگیری کنند.

5. کاهش احتمال سرفه و سرماخوردگی

سرماخوردگی و سرفه معمولاً هر زمان که نوزاد شما بیمار می شود، مقصر هستند. پرتقال می تواند مواد مغذی کافی را برای مبارزه با سرماخوردگی و سرفه زمانی که سطح جیوه کاهش می یابد، فراهم کند.

6. درمان اوریون

اگر چه در کودکان بیشتر از نوزادان مشاهده می شود، اوریون یا پاروتیت همانطور که همچنین شناخته می شود، یک بیماری ویروسی است که بسیار مسری است. یک راه محبوب برای درمان اوریون، مصرف آب پرتقال است که با بسیاری از آب میوه های دیگر تکمیل می شود.

7. بهترین جایگزین رژیم غذایی مایع

اگر کودک شما هنگام غذا خوردن غذا را به درستی نمی جود، معده آن را به خوبی هضم نمی کند و منجر به سوء هاضمه می شود. در چنین حالتی، کودک شما می تواند برای چند روز آب میوه های خام مانند آب پرتقال مصرف کند. با بازیابی حرکات روده، کودک می تواند به رژیم غذایی مبتنی بر میوه ادامه دهد و سپس به تدریج به رژیم معمول خود بازگردد.

9. در بهبودی تیفوئید کمک کنید

تب حصبه باعث از بین رفتن قدرت گوارشی فرد و ایجاد درد شدید شکم، سرفه، سردرد، تب و غیره می شود. از آنجایی که معده فقط می تواند آب و مایعات را هضم کند، آب پرتقال می تواند به هر دو کمک کند و یکی از بهترین گزینه ها برای دادن کودک شما به حصبه است.

دادن پرتقال به کودک زیر یکسال به هر شکلی ممنوع است. همچنین درست کردن آب پرتقال برای یک کودک 12 ماهه ممنوع است زیرا معده حساس او ممکن است نتواند محتوای اسیدی میوه را تحمل کند. پرتقال در درجه اول حاوی اسید مرکبات است که می تواند منجر به ایجاد بثورات در نوزادان خیلی جوان شود. بنابراین، بهتر است پرتقال را زمانی به کودکتان بدهید که به یک سالگی نزدیک‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...